Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

За попередніми даними серед єдиноцентристів вже є перші переможці на виборах до місцевих рад.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Вся правда про посівну - 2009
2009-03-23 14:54:00

Вся правда про посівну - 2009

На проведення весняно-польових робіт бракує майже шостої частини необхідних коштів. Разом із цим в міністерстві очікують, що буде засіяно на 2% більше, ніж минулого року. Чи вчасно розпочалася цього року посівна? Чи вдасться завершити її у повному обсязі, незважаючи на брак коштів?

За словами міністра Сергія Мельника: «Насіння є в достатку, якісне. Більше 94% добрив у задовільному стані. Пальним на перші кілька місяців весняно-польових робіт забезпечені на 60%. Техніка також готова». Мельник також сподівається, що банки все ж почнуть у повному обсязі кредитувати аграріїв.
А ось аналітики, з цього приводу, мають дещо іншу думку.
Так за словами екс-міністра аграрної політики, а нині депутата-регіонала Сергія Рижука, фінансування сільського господарства цього року в бюджеті скоротили вдвічі. «Поки що ні з бюджету кошти не виділяються, ні банківська система їх не виділяє. Сума кредитів зменшилася до 500 мільйонів гривень, а це  нікого не рятує. Ми пропонували створити державний фонд для сільського господарства, але чомусь ці антикризові заходи так і затягнулися…», – каже він.
Директор аналітичної фірми «Проагро» Микола Верницький вважає, що через цьогорічну фінансову дірку селянам доведеться зекономити на паливі, мінеральних добривах і якісному зерні. «Ці планові площі, які видає Мінагрополітики, ніколи не збігаються з фактичними. Досить повільна, пізня весна. Це говорить про те, що, коли почнеться посівна, може бути швидке наростання тепла і може бути швидка втрата вологи з ґрунту. Це значить, що будуть спочатку висівати ранні ярові культури, а за остаточним принципом – пізні. Тобто, якщо встигнуть і вистачить матеріально-технічних ресурсів, а їх не вистачить, безумовно… Тобто, можна казати про те, що буде певне скорочення посівних площ», – говорить аналітик.
Стурбовані долею цьогорічної посівної, прихильники Єдиного Центру вирішили дізнатись про стан речей безпосередньо від керівників фермерських господарств. І ось що говорять сільгоспвиробники: «Уряд вирішив допомогти селянам з паливом. Начебто й гарне діло, але якщо його зробити по-совісті від початку до кінця. З екранів телевізора ми чуємо від прем’єра, що вперше йде, дійсно практична, підтримка селян дешевим пальним. А в районі ми маємо зовсім іншу картину:
- на весь Криворізький район виділено 151 тонна дизпалива та 190 тонн 76-го бензину по 4,20 грн/літр. Це для району менше ніж 10 % від потреби, такими обсягами можна лише посварити господарів між собою.
- це паливо надає «визначений Урядом трейдер» з Дніпропетровська.  Якщо привезти з обласного центру «дешеве» паливо за 170 км до трактора, то слово «дешеве» можна викинути. Доставка з’їсть різницю.
- що ж це за пільгове паливо по 4,20 грн від невідомого трейдера, якщо Кременчуцький нафтопереробний завод доставляє по 4,10 грн/літр».
Кому потрібна така підтримка сільгоспвиробника? В мене відповідь одна: так Уряд перед виборцями звітує про свою вдалу роботу. Для міського населення такі заяви сприймаються позитивно, бо не знають правдивого стану речей у селян. А слухати селянські сльози сьогоднішньому Уряду часу немає. Треба їх ще якось підтримати.
 

Володимир Біденко, член Криворізької районної організації Єдиний Центр, керівник первинного осередку в селі Кіровка.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"