Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

За попередніми даними серед єдиноцентристів вже є перші переможці на виборах до місцевих рад.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Чи вписується сучасна освіта в загальносвітові критерії?
2009-03-13 15:14:00

Чи вписується сучасна освіта в загальносвітові критерії?

Прикро, але якість освіти, в цілому по Україні, поступово погіршується. З одного боку, ми намагаємось інтегруватись до європейського освітянського рівня, а з іншого - забуваємо свої надбання у цій сфері.

Україна завжди мала високій рівень, наприклад, математичної освіти, а сьогодні, за рейтингом п\'яти сотен кращих університетів світу, немає жодного українського. Студентів практично немає на чому вчити: відсутні якісні лабораторії, оснащення кафедр.
Схожа ситуація і в школі. Немає обладнання для фізичних та хімічних кабінетів. І це не вина вчителів чи навіть завідуючих відділів освіти. Вони, зі свого боку, роблять все, щоб діти вчилися не на порожніх словах, а на практичних дослідах. І роблять це тому, що педагогічна освіта, сама по собі, багато чому зобов’язує. Це провина працівників міністерства, які не маючи відповідної освіти та не знаючи роботи вчителів, керують ними.
Наведу конкретний приклад: відомо, що комп’ютерізація шкіл з підключенням до Інтернет крокує величезними шагами, але одразу після отримання комп’ютерного класу та телерепортажу на телебаченні, ніхто навіть й не згадує про техобслуговування чи про оплату Інтернету. Заправити тюнер, знайти бумагу, відремонтувати, перевстановити програми - це вже клопіт школи.
Тепер щодо питання, яке об\'єднує й вищу, й середню освіту. Чи є дієвим впровадження обов\'язкового незалежного оцінювання якості освіти?
Заступник голови Єдиного Центру, голова підкомітету з питань базової освіти профільного комітету ВРУ Леся Оробець у своєму коментарі на передодні Нового року, назвала освітню реформу найвидатнішем досягненням року, що минув. Попри недофінансування і різноманітні спроби опору нововведенню, вона не лише відбулась як явище, але й на превелике щастя, пройшла точку повернення.
Також вона зауважила, що, чимало відтепер залежить від того, яким чином влада врахує уроки минулої тестової компанії в організаційному і технологічному вдосконаленні реформи, а також у її фінансуванні.
Що ж стосується влади, то вона, в свою чергу,  недуже квапиться реагувати на зауваження та пропозиції Комітету Верховної Ради з освіти.
Наведу одну цитату: "...За останній час комітет тричі розглядав процес організації та проведення зовнішнього тестування, виявив цілий ряд ризиків і застережень. З метою вдосконалення процедури тестування комітет Верховної Ради направив Міністерству освіти і науки України свої пропозиції, але міністерство, на жаль, лише частково виконало наші рекомендації. Тому й виникла необхідність обговорення цього питання на засіданні уряду 23 квітня. А вже сьогодні можна робити висновок, що зовнішнє незалежне оцінювання є найрадикальнішою та найрезонанснішою реформою в історії вітчизняної системи освіти."
Так от у мене, як у вчителя, є два питання до чиновників: Чи не пізно збиратись уряду з приводу тестування, адже зараз учні готуються по старим програмам і навряд будуть готові до ваших "доцільних змін"?
Чи є необхідність законодавчих змін у сфері загальної середньої освіти України?
На мій погляд, Закон «Про загальну середню освіту» і  більш загальний Закон України «Про освіту», треба привести у відповідність із вимогами часу, реаліями, що склались, продумати стратегію та перспективи розвитку української освіти на кілька років, а ще краще - десятиліть.

А якщо відверто, то взагалі, для такого складу українського уряду, який ми зараз маємо, питання функціонування освіти та науки не є приоритетними.

 

Олександр Ткаченко, член Криворізької районної організації Єдиний Центр, педагог з 13-річним стажем

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"