Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

Перші переможці на місцевих виборах від Єдиного Центру

За попередніми даними серед єдиноцентристів вже є перші переможці на виборах до місцевих рад.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Логіка по-українськи: зерно дешевшає – хліб дорожчає
2009-03-06 14:50:00

Логіка по-українськи: зерно дешевшає – хліб дорожчає

З осені минулого року наша районна газета, як і більшість видань, вустами фермерів розповідає про занижену ціну на збіжжя. Виробники зерна продавали в серпні-вересні за 650-700 гривень тону пшениці. Більшість з них сподівались на підвищення ціни ближче до весни, але взимку ціна на продовольче зерно ще впала.

Тим часом, елеватори сумлінно виконували свої зобов’язання по зберіганню, і не задарма. Кожен тиждень зберігання зерна відбирає кошти, а чи вдасться продати зерно дорожче невідомо. Політика уряду щодо цього питання поставила аграріїв в такі умови, що й похідними з інтегралами не спрогнозуєш що робити з врожаєм. Питання вже стоїть не «як би побільше заробити», а «якби втрати були меншими».
З осені минулого року наша районна газета, як і більшість видань, вустами фермерів розповідає про занижену ціну на збіжжя. Виробники зерна продавали в серпні-вересні за 650-700 гривень тону пшениці.  Більшість з них сподівались на підвищення ціни ближче до весни, але взимку ціна на продовольче зерно ще впала. Тим часом, елеватори сумлінно виконували свої зобов’язання по зберіганню, і не задарма. Кожен тиждень зберігання зерна відбирає кошти, а чи вдасться продати зерно дорожче невідомо. Політика уряду щодо цього питання поставила аграріїв в такі умови, що й похідними з інтегралами не спрогнозуєш що робити з врожаєм. Питання вже стоїть не «як би побільше заробити», а «якби втрати були меншими».
Але зерно - це  ще не хліб на столі. Щоб отримати духмяний батон чи хлібину треба робота хлібзаводів. І ось тут, починаються дива.
Як приклад, візьмемо газету «Пульс» від 18 лютого 2009 року №7(032). Тут  є стаття, де пояснюється чому подорожчав хліб для населення. «…Банки предъявляют к хлебопекам требования о погашении кредитов, в связи с кризисом выросших в пару раз. Сами кредиты были набраны в августе-сентябре по требованию правительства, с целью поддержать отечественных аграриев… На одолженные деньги был закуплен стратегический запас продовольственного зерна по 2500 гривен. Но не за гривны, а за доллары…».
Аграрії не могли продати зерно й за 1000 гривень, а хлібзаводи закупили зерно по 2500 та ще й в доларах. Виникає просте і наївне питання: може є хтось третій між ними? Зважаючи на таку ситуацію, члени Єдиного Центру з смт. Радушне пропонують:
- внесення змін до стандарту щодо торгівлі та обліку хлібопекарської пшениці, аби поліпшити її конкурентоспроможність на міжнародних ринках;
- внесення змін до стандарту щодо перепорядкування правил торгівлі на внутрішньому ринку, що сприятиме поліпшенню якості товару (пшениці);
- відповідності вимогам Угоди СОТ- СФС та Угоди про нетарифні технічні бар’єри торгівлі в зв’язку зі вступом України до СОТ
Без цих змін ми не бачимо перспектив зерновиробництва, як галузі.
 

Т.Сердюк, Т.Дейнеко, первинний осередок Єдиного Центру в смт. Радушне

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"